Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:

-Elaborează și propune strategii de vânzări, negociere, dezvoltare și promovare a produselor și serviciilor oferite;

-Realizează prospectări și analize ale pieței și elaborează strategii pe baza acestora;

-Construiește și coordonează echipa de vânzări aflată în subordine;

-Stabilește sarcinile și obiectivele concrete pentru fiecare membru, cu stabilirea termenelor de rezolvare și atingere a acestora;

-Urmărește îndeplinirea indicatorilor de performanță proprii și pentru echipa de vânzări în condiții de maximă eficiență

-Identifică direcții de dezvoltare și propune promovarea de produse/soluții noi;

-Elaboreaza rapoarte și propuneri privind folosirea celor mai eficiente metode de îmbunătățire a strategiilor de vânzări și promovare în funcție de cerințele pieții

- Prezentarea, promovarea, negocierea și vânzarea serviciilor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;

- Administrarea și dezvoltarea portofoliului de clienți;

- Construirea și completarea permanentă a bazei de date a clienților cu informații relevante;

- Urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți;

- Urmărirea derulării și finalizării contractelor;

- Acordarea de consultanță în perioada de post-achiziționare a serviciilor în raport cu caracteristicile serviciului și nevoia clientului;

- Idetificarea și analiza tendințelor de marketing și vânzări ale serviciilor proprii și cele concurente;

- Asigurarea transmiterii informațiilor primite din afara firmei, precum și a celor către exteriorul firmei persoanelor cărora li se adresează;

Cerințe specifice postului:

- Experiență de minim 2 ani într-un post similar din vânzări;

- Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții, atenție distributivă, simț pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie;

- Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;

-Optimism și deschidere la provocări;

- Cunoștințe avansate de limba engleză;

- Bune abilități de administrare;

- Cunoștințe solide de operare pachet Microsoft Office.

Beneficii:

- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

- Stimulare și sprijin pentru dezvoltarea continuă (cursuri, seminarii, training);

- Recompensarea loialității (vechime în muncă) sub diverse modalități;

- O carieră de succes în domeniul asigurărilor, în cadrul unei companii în dezvoltare care încurajează și stimulează profesionalismul și performanța;

- Un mediu de lucru deschis ideilor creative și concentrat pe dezvoltarea profesională a angajaților săi.

CV-urile se pot depune și la sediul firmei din B-dul. George Enescu nr., parcarea Centrului de Calcul, zona Nordic.