Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Emil Cioran, Sibiu

Agent rezervari

CERINTE:

- Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Outlook)
- Cunostinte avansate limba engleza ( vorbit si scris)
- Rabdare, viteza de lucru si bune abilitati de comunicare

- Responsabilitate, maturitate si energie pozitiva

- Abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor

- Experieta in domeniu si cunoasterea programului Fidelio reprezinta un avantaj.

- O orientare catre identificarea solutiilor ideale pentru client (abordare logica, analitica);
- Atentie de detalii.

RESPONSABILITATI:

- Acceptarea si inregistrarea cererilor de rezervare (primite prin fax, telefon, mail).
- Maximizarea numarului de camere vandute si a venitului obtinut din cazare
- Mentinerea unei baze de date corecta, completa si actualizata.
- Respectarea procedurilor de credit si facturare ale hotelului

- Preluarea si operarea rezervarilor de la agentii de turism, persoane fizice si juridice

- Urmarirea derularii rezervarilor;

- Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarei solicitari venite in cadrul departamentului.

Receptioner

CERINTE:

- Calificare / experienta in domeniu
- Cunoasterea limbii engleze
-Seriozitate, atitudine si gandire pozitiva, proactiva
-Responsabilitate si corectitudine
-Receptivitate, spirit de echipa
-Abilitati in relatiile cu publicul, coordonare, control si verificare, personalitate energica, amabilitate si eficienta;
-Inteligenta (gandire logica, memorie, cerinte comportamentale capacitate de analiza si sinteza, capacitate rapida de decizie);

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv
- Tichete de masa si spor de weekend
- Acces gratuit la sala de sport

Descrierea companiei:
Hotelul Ramada Sibiu, parte a Wyndham Hotel Group, este unul dintre cele mai renumite hoteluri din Sibiu, asigurand servicii hoteliere de cea mai buna calitate atat pentru segmentulBusiness/Corporate, cat si Leisure.
Viziunea Ramada Sibiu este una ambitioasa si optimista, care pune accent pe devotament, responsabilitate, profesionalism, implicare si seriozitate.
Echipa Ramada Sibiu beneficiaza de un mediu de lucru dinamic, prietenos, provocator si oportunitati de dezvoltare profesionala.