Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Experienta relevanta in domeniu de minim 1 an;
Studii superioare economice de specialitate sau in curs in domeniul marketing si vanzari;
Cunostinte limba engleza scris si vorbit, nivel avansat;
Cunostinte de operare pe calculator in sisteme specifice receptiei (avantaj – Sistemul Fidelio);
Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
Buna comunicare interpersonala şi relationala;
Initiativa şi capacitate de lucru;
Spirit de echipa;
Atentie la detalii;
Organizare si multi-tasking;
Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;

Descrierea jobului

Sa cunoasca toate ofertele resortului Green Village-Sf. Gheorghe si sa le promoveze cat mai eficient;
Sa informeze clientii corect si sa le transmita cele mai bune oferte urmarind insa si realizarea bugetului in plan pentru anul in curs;
Sa raspunda tuturor solicitarilor venite telefonic/ in scris cat mai promt si in ordinea sosirii dar si a urgentei;
Sa anunte agentiile si sistemele online cand intreaga capacitate de cazare a resortului Green Village-Sf. Gheorghe este rezervata (« Stop Sales »);
Sa introduca in sistemul Fedelio rezervarile individuale si de grup, sa factureze si sa urmareasca platile pentru aceste rezervari; sa urmareasca termenele limita de plata a rezervarilor si sa aminteasca clientilor sa nu le depaseasca;
Sa raspunda si sa trateze cu seriozitate si profesionalism toate sesizarile/ reclamatiile clientilor;
Sa directioneze sesizarile in timp util atat catre seful de department cat si catre sefii departamentelor operationale;
Sa manifeste disponibilitate, rabdare si atentie in comunicarea cu clientii cat si cu ceilalti colegi;
Sa cunoasca organizarea companiei cat si responsabilitatile celor cu care colaboreaza.

  • Interviu online
  • Sunteti disponibil la relocare in Delta Dunarii?
  • Va rugam sa mentionati asteptarile dvs salariale pentru postul la care aplicati.