Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

800 €

Cerinte:

  • Experienta de minim un an in agentie de turism sau post similar
  • Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Outlook)
  • Cunoasterea sistemului de operare SOLON constituie un avantaj
  • Cunostinte avansate limba engleza ( vorbit si scris)
  • Rabdare, viteza de lucru si bune abilitati de comunicare
  • Responsabilitate, maturitate si energie pozitiva
  • Spirit organizatoric
  • Capacitate de lucru in echipa
  • Aptitudini de vanzare, negociere si relationare cu clientii
  • Abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor

Descriere si responsabilitati:

  • Preluarea si operarea rezervarilor de la agentii de turism, persoane fizice si juridice
  • Administrarea numarului de camere, a tarifelor si a ofertelor postate pe diferite site-uri de rezervari
  • Conceperea de pachete de cazare
  • Urmarirea incasarilor
  • Operarea in sistemele extranet ale site-urilor de rezervari on-line: , Expedia, Hotelbeds etc.
  • Intocmirea de oferte speciale prilejuite de diverse ocazii/ sarbatori
  • Mentinerea colaborarii cu partenerii, administrarea contractelor cu agentiile de turism
  • Intocmirea de rapoarte ce urmaresc gradul de ocupare sau studii de piata

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Lucrul intr-o echipa de profesionisti
  • Salariu motivant