Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Esti pregatit sa faci parte din Echipa liderului mondial in domeniul logistic UPS?

Vrei sa devii membrul unei echipe tinere, indraznete si motivate?
UPS Romania este in continua crestere si dezvoltare, asadar, asteptam CV-urile voastre pentru a va alatura echipei.

Responsabilitati:

- Preluarea apelurilor telefonice
- Preluarea comenzilor de export
- Asistarea clientilor prin transmiterea informatiilor la orice solicitari si intrebari legate de serviciile companiei
- Ofera cotatii de pret accesand sistemele specifice
- Ofera informatii actualizate despre statusul unei trimiteri sau primiri catre clientii companiei
- Pastreaza legatura cu reprezentantii Relatii Clienti din alte tari si raspunde solicitarilor acestora pentru a rezolva problemele semnalate de clienti
- Mentine legatura cu clientii in vederea fidelizarii acestora.

Cerinte:

- Preferabil 1 an experienta anterioara in domeniul relatiei cu clientii/call-center
- Foarte bune abilitati de comunicare prin telefon, relationare, comunicare eficienta
- Abilitate de a reprezenta profesional organizatia catre clienti externi, atitudine proactiva
- Atentie si concentrare
- Orientare catre client
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu
- Cunostinte de operare PC

Ce oferim:

Dezvoltarea unei cariere intr-o companie multinational de success.
Decontare transport
Bonuri de masa
Asigurare medicala
Oportunitati de training si dezvoltare intr-un mediu dinamic si competitiv

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile Dvs. salariale?