Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Bilciurești, București

Candidatul ideal:
- foarte bune abilitati de comunicare (persuasiune si prezentare profesionala);
- abilitati de a stabili relatii cu oameni;
- abilitati de analiza si planificare;
- personalitate deschisa - sa relationeaza usor cu clientii potentiali, persoane necunoscute;
- orientat spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi;
- orientat spre construirea unei cariere;
- abilitatea de a-si atinge obiectivele;
- om de echipa;
- proactiv, capabil sa gaseasca solutii, insistent, creativ, cu initiativa;
- dinamic, energic, optimist;
- cunoasterea pietei de Lactate reprezinta un avantaj
- permis categ. B de minim 2 ani

Descrierea jobului:
-stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
-intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
-redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
-intocmeste documentele comerciale;
-raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
-raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
- efectueaza vizite la toti clientii din ruta zilnica si respecta « Pasii vizitei »
- dezvolta ruta de vanzare atribuita si sa vanda intreaga gama a produselor Companiei, astfel incat sa fructifice la maxim potentialul fiecarui client;
- urmareste asigurarea celor mai bune servicii clientului, legate de livrarea marfii, rezolvarea plangerilor sau sesizarilor clientilor, in cazul in care acestea sunt de competenta sa si sa comunice sefilor ierarhici cele ce le depasesc competenta;
- arata clientului contributia importanta pe care o aduc produsele; companiei la obtinerea de profit si ajuta clientul sa-si creasca volumul de vanzari prin creearea de stocuri corespunzatoare si echilibrate;
- se asigura ca mercantizarea este corecta si conforma cu standardele Companiei, materialele de reclama si display-urile sunt amplasate si intretinute corespunzator, spatiile de racire sunt curate;
- administreaza si gestioneaza creditele comerciale acordate clientilor sai, in concordanta cu politicile companiei;
- actualizeaza datele de identificare ale clientilor;
- incaseaza in termenele stabilite creditele comerciale acordate clientilor sai si sa depuna zilnic la casierie sumele incasate;
- respecta prevederile legale si regulamentele Companiei referitoare la documentele cu regim special;
- se incadreaza in bugetele de cheltuieli alocate(telefon mobil, combustibili,birotica);
- informeaza superiorii despre activitatile competitorilor si schimbarile care apar (magazine noi, clienti care au inchis afacerea, etc);
- implementeaza campaniile promotionale autorizate de conducerea Companiei;
- analizeaza zona desemnata si informeaza conducera despre imbunatatirile care se pot aduce referitoare la cresterea sau scaderea frecventei de vizitare, cereri de echipament sau alte materiale de reclama si despre gama de produse vandute;
- planificarea corespunzatoare a muncii pentru oferirea de servicii optime clientului;
- completarea corecta si la timp a tuturor documentelor si rapoartelor cerute;
- respecta cu strictete politica comerciala si procedurile Companiei;
- completeaza rapoarte de activitate zilnice, saptamanale si orice tip de raport cerut de catre superiorii sai;
- dezvolta relatii bune cu clientii pentru crearea unei imagini favorabile a Companiei pe care o reprezinta precum si a propriei persoane;
- raspunde de recuperarea sumelor datorate de clientii din zona de actiune;
- vinde si promoveaza numai produsele comercializate de Companie;
- identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali.