Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Drobeta-Turnu Severin; Brăila; Craiova; Arad; Galați; ...mai multe

Descriere post

Backup pentru agentii de distributie - in toate punctele de lucru:
- Deplasarea in zona alocata, pe rutele stabilite, pentru a lua comenzi, a livra marfa si a incasa;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor zilnice de vizitare, comunicate de Telesales, precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Realizarea tintelor de vanzari, de incasari, a parametrilor cantitativi si calitativi stabiliti precum si a altor obiective stabilite de directorul de distributie;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;

Cerinte

- Disponibilitate la deplasare in tara - pana la 80% din timp;
- Experienta, min 1 an, in vanzari/livrari distributie;
- Atentie la detalii;
- Bun utilizator de PC, in special Word si Excel;
- Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
- Abilitatea de a lucra cu documente (intocmire, verificare);
- Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;
- Buna orientare in spatiu;
- Bun conducator auto, permis auto categ B;
- Abilitati de negociere si vanzare.
- Corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, foarte bine organizat, energic, simtul umorului;
- Caracter integru;
- Discernamant in luarea deciziilor;- Prezenta placuta si ingrijita;
- Abilitati tehnice;
- Rezistenta la stress.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv functie de rezultate;
- instruire initiala si periodica facuta de specialisti;
- masina si telefon de serviciu;
- Oportunitati de promovare;