Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descriere companie:
Suntem o echipă tânără și independentă situată în Bucuresti, cu o viziune fresh asupra pieții și care înțelege 2 puncte cheie importante în business: timp și calitate. Aesthetic Works oferă soluții custom pentru fiecare proiect în parte în funcție de nevoile sale, de la branding, social media până la dezvoltarea programelor software custom.

Creativitatea și inovația sunt armele noastre. Fiecare membru din echipa Aesthetic Works vine cu experiența vastă în domeniul în care activează, putând veni în întâmpinarea clientului cu soluții la orice problemă ce trebuie rezolvată.

Aesthetic Works este specializată în solutii B2B, branding, marketing, mobile si aplicatii web. Principalul obiectiv este combinarea dintre estetic și tehnologie pentru a ajuta bussines-urile să își regândească afacerea astfel încât să devină și mai de succes.

Candidatul ideal:
Dacă ești o persoană dinamică, persuasivă, dornică de câștiguri pe măsura efortului depus, dornic de a învăța lucruri noi, te încurajăm să aplici pentru o poziție în echipa noastră de vânzări. Vei lucra îndeaproape cu echipa de vânzări pentru a stabili o strategie de vânzare a produselor companiei și a serviciilor Aesthetic Works. Experiența nu este necesară.

Descriere postului:
Responsabilități:
• Interacțiunea directă cu potentialul client
• Contactarea potentialilor clienți și clienților existenți
• Negocierea unui contract
• Căutarea clienților noi
• Vânzarea serviciilor
• Vânzarea produselor
• Menținerea contactului cu clienții

Cerințe:
• ușor adaptabil
• proactiv
• atitudine pozitivă orientată către perfecționare
• atenție la detalii
• abilităti de relaționare cu diferite tipologii umane
• cunoștințe în utilizarea unui calculator
• Cunoașterea limbii Engleze conversațional și scris

Abilități care aduc un plus dar nu sunt necesare:
• Experiența în vânzări în domeniul IT

Mediu de lucru:
• Telefon
• Laptop de serviciu
• Bonusuri salariale în funcție de vânzări
• Un loc de muncă tânăr, dinamic și innovator
• Locație accesibilă, la 10 minute de stația de metrou Dristor
• Transportul cu metroul este decontat
• Un mediu de muncă plăcut, prietenos și pasionat care încearcă să stimuleze excelentă, creativitatea și calitate
• Un mediu deschis pentru discuții și pentru afirmare
• Un loc de muncă ce oferă o libertate largă pentru a permite echipei să lucreze cu spor
• Perspectivă de dezvoltare a carierei prin training-uri
• Proiecte interesante și diverse ce au ca scop revoluționarea și educarea pieței