Adresa/ adresele jobului

Buftea

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

- Sa detina masina personala

- Studii medii/superioare studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.

- Experienţă de minim 1 an în domeniul vanzarilor directe sau indirecte.

- Buna cunoaștere a tehnicilor de vânzare;

- Foarte bune abilităţi de comunicare, prezentare şi ascultare activă;

- Orientare catre client;

- Orientare catre rezultate si solutii;

- Bune cunoştinţe de limba engleză;

- Bune cunoştinţe de operare PC (MS Excel)

- Disponibilitate de a călători;

- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Te-ai saturat sa ai un sef toate ziua?
Te ai saturat sa dai tot timpul raport unde ai fost si ce ai facut si cu cine ai fost?
Esti satul de "manageri" care iti vorbesc cu nasul pe sus? Te ai saturat sa lucrezi pe salariul fix si cu multe promisiuni de marire sau bonusuri?
Esti diferit fata de ceilalti colegi din jurul tau si ai idei trasnite si chef de munca pentru dezvoltarea business-ului?
Vrei sa fii si propriul tau sef si sa iti faci programul de lucru cum vrei tu?

Atunci ai nimerit perfect daca ai masina personala; te asteptam la sediul nostru pentru a face cunostinta si sa punem bazele unei viitoare colaborarii de success pentru ambele partii.

SCOP: Identificarea şi satisfacerea necesităţilor clienţilor din portofoliu; vânzarea de produse furnizate de catre companie, cu scopul de a atinge obiectivele de vanzari ale companiei; gestionarea şi monitorizarea portofoliului de clienţi alocati, cu scopul de a mentine si creste veniturile generate de acestia; asigurarea consultanţei pentru clienţii din portofoliu.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

- Prezintă şi promovează produsele şi serviciile furnizate de companie clienţilor din portofoliu;

- Oferă asistenţă şi asigură consultanţa clienţilor din portofoliu pre/post vanzare;

- Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru cresterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei;

Descrierea companiei

Echipa Ecobat Technologies s-a nascut indata cu dorinta de a proteja mediul inconjurator de deseurile periculoase si nepericuloase. Dupa 7 ani de experienta in managementul deseurilor s-a nascut ideea de a investi intr-o linie complet tehnologica si moderna suta la suta eco-friendly, aceea de regenerare a acumulatorilor industriali.
Cu timpul si marind portofoliul de clienti ale echipe Ecobat Technologies a fost nevoie pentru satisfactia completa a clientilor sa comercializam si baterii industriale noi precum acumulatori de tractiune,stationare,solare etc,asigurand totodata si mentenanta produselor prin regenerarea lor. Urmatorul pas a fost cel de expansiunea companiei intr-o platforma centralizata pe comert online ca sa fie mult mai simplu clientilor sa aleaga dupa nevoile lor produsele dorite direct din platforma creata online.
In momentul de fata reprezentam in romania cele mai mari firme de baterii industriale,sisteme UPS precum legrand,apc,eaton,cyberpower, si oferim clientilor solutii de utilaje de manipulat marfa la preturi imbatabile. Ecobat Technologies avand in echipa ingineri experti pentu consultanta profesionala este inamicul oricarei companii doreste sa faca alegerea corecta pentru nevoile ei.