Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Galați

Responsabilitati

  • Asigura promovarea si vanzarea directa a produselor din portofoliul de ingrediente profesionale pt B2B
  • Negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a acestora si a acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu
  • Responsabil de prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • Urmareste atragerea permanenta de noi clienti
  • Se ocupa de extinderea portofoliului de produse vandute/ vanzarea de concept (retete)
  • Urmareste realizarea planului de vanzari si incasari lunar, trimestrial si anual
  • Raspunde de intocmirea documentelor de livrare, urmarirea incasarilor si a platilor
  • Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii companiei;
  • Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
  • Verifica periodic lista cu restantieri si rapunde de incasarea facturilor la termenele stabilite in contractul de vanzare-cumparare.

 Cerinte:

  • Studii Superioare;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare MS Office (Word, Excel, PowerPoint) si utilizarea internetului;
  • Excelente abilităţi de negociere si comunicare verbala si in scris;
  • Capacitate de analiza, sinteza si decizie rapida;
  • Spirit de echipa;
  • Limba Engleza – nivel mediu;
  • Carnet de conducere si disponibilitate pentru deplasari