Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Constanța; Ploiești

Societate comerciala cu capital privat 100% specializata in oferirea de servicii si produse specifice domeniului hidraulic, pneumatic si industrial. In gama noastra de produse oferite se numara furtunurile hidraulice, industriale si pneumatice; robineti industriali si pneumatici; accesorii pentru furtunuri hidraulice, pneumatice si industriale.

Cerinte:

- studii cu profil tehnic;

- experienta in domenilor vanzarilor, minim 1 an
- bune cunostiinte de utilizare PC - minim pachetul MS Office, email, web;
- capacitate de sinteza, analiza si asimilare rapida;
- experienta in domeniul vanzarilor, minim 1 an;
- abilitati bune de comunicare, atat scris cat si verbal;
- cunostinte tehnice (domeniul hidraulic, petrolier)
- limba engleza - nivel conversational;
- permis de conducere categoria B.

- cunoasterea notiunilor de Management, Marketing si orientare catre client;

Responsabilitati:

- implicarea activa in activitatea de vanzari prin oferirea de solutii tehnice eficiente

- preia si dezvolta relatiile existente cu clientii din zona arondata;
- viziteaza regulat clientii atribuiti, identifica nevoile acestora si ofera solutiile potrivite;

- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali si potentiali
- identifica noi clienti in zona arondata si stabileste relatii comerciale cu acestia;
- monitorizeaza actiunile firmelor concurente active in zona;
- intocmeste rapoarte de activitate catre superiorul ierarhic.

Beneficii: Se vor prezenta la interviu.

Tip post: Full Time