Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Miercurea Ciuc; Sfântu Gheorghe

AGENT DE VANZARI

CANDIDATUL IDEAL

-Experienţă min 2 ani de vânzări,

-Permis auto categoria B, şofer activ, cu experienţă, să cunoască zona în care activează,

-Avantaj pentru cei cu experienţă în zona de specific si cunosc tehnici de vânzare,

-Atitudine de vânzător,

-Foarte bune abilităţi de comunicare - relaţionare uşoară şi constructivă cu potentialii clienti,

- Avantaj pentru cei ce utilizează maşina proprie pe perioada celor 3 luni de probă, urmând să aibă la dispoziţie o maşină a companiei pentru desfăşurarea activităţilor.

RESPONSABILITĂŢI

-Gestionarea şi monitorizarea clienţilor din portofoliu,

-Identificare clienţi potenţiali pe piaţă - actualizare baze de date clienţi actuali şi potenţiali,

-Negocierea, încheierea şi urmărirea derulării contractelor,

-Livrarea comenzilor către clienţi,

-Vizite la clienţi si prezentare de produse şi servicii,

-Acordarea de consultanţă clienţilor în perioada de pre/post vânzare în raport cu caracteristicile produselor,
-Realizarea targetului de vânzări agreat lunar si anual,

-Monitorizarea activă si continuă a stadiului de lucru cu clientii ofertaţi,

-Participarea la şedinţele de vânzare şi cursuri de perfecţionare,

-Completarea si transmiterea rapoartelor periodice către managerul companiei.

BENEFICII

- Salariu fix plus comision din vânzări,

- Mediu de lucru tânăr şi dinamic,

- Traininguri de vânzări/specialitate, oportunităţi de dezvoltare.

- Maşină de companie după trecerea celor trei luni de probă.