Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

RESPONSABILITATI:

•Primeşte clienţii, le analizează preferinţele şi face recomandări privind destinaţiile si caile de transport aerian si terestru;
•Atrage noi clienti persoane fizice, companii si agentii colaboratoare , revanzatoare ;
•Acorda asistenta profesionala clientilor;
• Promovează destinaţiile turistice in legatura cu zborurile alese de clienti şi propune variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
• Stabileşte împreună cu clienţii destinaţia, modalitatea de transport, data şi alte detalii legate de călătorie;
• Emitere, reemitere, refund-uri bilete de avion in sistemul Amadeus
•Intocmeste documentele de calatorie/zbor necesare turistului pentru serviciile cumparate .
• Emite documentele de călătorie şi face rezervări pentru transportul / cazarea clienţilor;
• Urmareste finalizarea tranzactiei turistice si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
• Întocmeşte documentele de încasare a plăţilor şi voucherelor pentru cărţile de credit
tranzacţionate, eliberează note de plată şi încasează contravaloarea serviciilor oferite;
• Întocmeşte şi înregistrează documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, copii ale voucherelor, facturi, sesizări, reclamaţii etc.) conform regulamentului agenţiei;
• Preia si redirectioneaza reclamaţiile clienţilor in vederea solutionarii acestora de catre conducere;

CERINTE JOB:

• Experienta pe o pozitie similara minim 1 an;
• Limba engleza – nivel avansat;
• O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
• Cunostinte foarte bune de operare PC;
• Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari;
• Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari bilete de avion (Amadeus)
• Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
• O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala