Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Studii superioare -specializarea turism reprezinta un avantaj;
Experienta minimum 3 ani in agentie de turism;
Limba engleza – nivel avansat;
O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse;
O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
Dorinta de a lucra in echipa;
Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
Ablitati de comunicare si planificare;

Descrierea jobului

• Prezentarea programelor turistice organizate, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor;
• Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
• Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei;
• Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare;
• Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente;
• Atragerea de noi clienti;

  • Interviu online
  • Ce te-a determinat sa aplici la acest post?
  • Care este perioada minima la care te gandesti sa o petreci pe acelasi post, respectiv in aceeasi companie?
  • Ce ai avea nevoie sa-ti ofere compania la care lucrezi pentru a-ti atinge potentialul maxim?
  • Descrie-te in maxim 4 cuvinte, folosind atat calitati, cat si defecte.
  • Care sunt asteptarile tale financiare pentru acest post, luaind in considerare experienta ta?