Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate;
Engleza - avansat
Cunoștințe generale in domeniul turismului
Cunostinte foarte bune de operare PC: MS Office Word, Excel, Outlook si navigare internet;
Rapiditate si acuratete la dactilografiere.
Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
Capacitate de invatare rapida;
Capacitate de planificare, organizare si coordonare;
Seriozitate si adaptabilitate;
Experienta in rezolvarea problemelor si in gasirea solutiilor
Capacitate bună de comunicare și relaționare;
Perseverent
Rezistent la stress
Atitudine profesionala
Atentie distribuitiva si sporita la detalii
Ordonat, organizat, punctual, sociabil

Responsabilitati

Agent de turism/ operator introducere si validare date
Prezentarea agentiei si a serviciilor pe aceasta le ofera
Consilierea clientilor si crearea de oferte personalizate
Procesarea rezervarilor si urmarirea lor
Emiterea documentelor de calatorie
Postarea ofertelor pe site-ul agentiei
Cunoasterea in detaliu a programelor turistice ce fac parte din oferta agentiei
Actualizeaza baza de date a listelor de preturi aferente clientilor si furnizorilor;
Verifica corectitudinea datelor introduce
Selecteaza si verifica datele inainte de a le introduce in calculator;
Raspunde de calitatea activitatii de operare/ validare / prelucrare date din cadrul societatii si de corectitudinea si legalitatea inscrisurilor efectuate.
Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi
Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism