Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

11 Strada 11 Iunie, București

Agent turism departament outgoing
Responsabilitati:
• planificarea, organizarea şi coordonarea programelor turistice externe (excursii, circuite, croaziere, vacanţe exotice, programe de week-end pentru grupuri sau turişti individuali);
• organizarea de misiuni economice în străinătate, pentru participarea la târguri şi expoziţii;
• organizarea de conferinţe, congrese, simpozioane în România şi în străinătate;
• conceperea şi realizarea de oferte promoţionale;
• vânzarea de pachete turistice în ţară şi străinătate (rezervări şi emiteri bilete de avion sau tren pe rute interne şi internaţionale, rezervări în hoteluri din întreaga lume, cazări la preţuri preferenţiale, incasarea şi urmărirea plăţilor);
• emitere de asigurări medicale;
• închirieri maşini;
• participarea la organizarea şi coordonarea diferitelor evenimente speciale;
• revânzarea programelor altor agenţii;
• optimizarea relaţiilor cu clienţii şi cu agenţiile din domeniu.

Cerinte

- experienta cel putin 5 ani;
- Lb. Engleza scris / vorbit- nivel avansat;
- o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
- cunostinte foarte bune operare PC;
- atestat de agent de turism.