Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 800 €

Descrierea si responsabilitatile jobului:

- preluarea solicitarilor turistilor si contactarea acestora ;

- crearea de pachete turistice personalizate conform cerintelor clientului (realizarea ofertelor turistice);

- consilierea turistilor in alegerea serviciilor turistice;

- prezentarea si vanzarea serviciilor turistice catre clientii directi ( pachete, cazari, bilete avioasigurari medicale, transferuri, etc. );

- efectuarea rezervarilor la furnizori, gestionare rezervari si statusuri;

- redactarea si emiterea documentelor necesare procesului de vanzare (contracte,  facturi, incasari, documente de calatorie: vouchere de cazare, bilete avion, etc);

- contact direct cu clientii, mentinerea legaturii cu acestia de-a lungul procesului de vanzare si dezvoltarea relatiilor cu clientii;

- promovarea ofertelor agentiei.

    Cunostintele si experienta necesare:

     experienta de minim 1 an ca agent de turism

    - atestatul de agent de turism reprezinta avantaj;

    - cunostinte operare PC – Excel, Word, E-mail, Navigare internet;

    - cunoasterea sistemelor de rezervari online specifice;

    - cunostinte de limba engleza (nivel mediu-avansat);

    - cunostinte de geografie;

    - abilitati de comunicare, relationare, negociere, vanzare;

    - capacitatea de a-si atinge obiectivele, organizare, spirit de echipa, initiativa, creativitate, optimism, adaptabil la situatii noi, personalitate puternica.

    Oferta de lucru:

    - salariu motivant in functie de experienta

    - bonus din vanzari in functie de performanta

    - job stabil

    - contract de munca pe perioada nedeterminata

    - mediu dinamic, posibilitati de dezvoltare

    - participarea la infotrip-uri in diferite destinatii

    - atmosfera de lucru placuta si pozitiva

    Program de lucru: Luni-Vineri 09:00-18:00, week-end liber.

    • Interviu online
    • Ce perioada de timp ati mai lucrat ca agent de turism ?
    • Care sunt principale destinatii pe care le cunoasteti foarte bine?
    • In ce sisteme de rezervari ati mai lucrat?