Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Suceava

Candidatul ideal

- Cunostinte avansate de limba engleza/franceza/germana;

- Experienta de minim 1 an in domeniu;
- Persoana dinamica cu spirit de initiativa, organizata, persuasiva si orientata catre rezultat;
- Abilitati dezvoltate de comunicare personala si interpersonala;
- Abilitati de vanzare si negociere
- Cunostinte de calculator - Excel, Word, Internet

Descrierea jobului

- Mentiinerea si dezvoltarea permanenta a relatiilor cu clientii existenti;
- Intocmire si transmitere ofertele de pret catre clienti;
- Negociere preturi si modalitate de plata cu clientii;

- Introducere si urmarire livrare comenzi in programul de gestiune intern;
- Verificare permanenta a stocului de produse si verificarea programarii comenzilor spre livrare
- Analizare limita de creditare a clientilor, sold, atunci cand se lanseaza o comanda;
- Solicitare si urmarire a intocmirii contractelor comerciale cu clientii prin departamentul juridic
- Oferire feedback permanent clientilor (informarea acestora cu privire la eventuale promotii, cresteri sau scaderi de pret);
- Mentiinerea  legaturii cu agentii comerciali din teren