Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Otopeni

Aerokraft Consult cu o experienta de peste 10 ani in domeniul aviatiei pe Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti Otopeni, cu o echipa tanara, entuziasta si dinamica, face angajari pentru activitatile de relatii cu pasagerii.

Candidatul ideal:
-să aibă cunoştinţe de limbă engleză;
-sa fie absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat ;
-să aibă cunoştinţe de operare PC şi cunoştinţe de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
-să fie comunicator, flexibil si responsabil;
-să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;
-să fie capabil să lucreze în echipă;

Responsabilitati:
- înregistrează pasagerii şi/sau bagajele acestora : verifică rezervările pasagerilor şi documentele de călătorie, alocă locuri pasagerilor luând în considerare locurile pre-rezervate;
- se asigură că sunt respectate cerintele companiei aeriene privind  greutatea şi dimensiunile bagajelor
- îndrumă pasagerii către poarta de îmbarcare alocată zborului respectiv
- identifică pasagerii ce necesită asistentă specială şi le acordă serviciile de care aceştia au nevoie
- imbarcă pasagerii: verifică cărţile de îmbarcare şi documentele necesare pentru zbor, acompaniază pasagerii care necesită pre-îmbarcare, verifică bagajele de mână şi le colectează pe acelea care nu se incadrează în limitele admise asigurându-se că aceste bagaje sunt transportate la cala de bagaje.

Activitatea se desfasoara in Aeroportul International Henri Coanda.

Beneficii:

- posibilitati reale de promovare;
- training;
- pachet salarial motivant + bonuri de masa