Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

- Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan / atentie distributiva
- Capacitate de relationare si lucru cu oamenii
- Autonomie, rapiditate, proactivitate
- Rigurozitate, atentie la detalii
- Gestionarea eficienta a termenelor limita
- Capacitate de organizare si planificare, cercetare si investigare a informatiilor receptate
- Comunicare
- Aptitudine de lucru cu documente

Descrierea jobului

- Raspunde solicitarilor clientilor, prin preluarea apelurilor telefonice si adrese scrise, in cazul solicitarilor primite
- Pune la dispozitia clientilor informatiile si documentele solicitate intr-un mod amabil, rapid, calitativ si conform cu procedurile interne
- Opereaza modificarile contractelor de leasing, verificand si actualizand bazele de date referitoare la gestiunea contractelor
- Concepe si transmite raspunsurile scrise, standardizate pe tipuri de probleme
- Emite si semneaza adrese, imputerniciri, duplicate, acte aditionale cu respectarea procedurilor interne de lucru
- Emite diverse calculatii legate de contractul de leasing (plati anticipate, rezilieri de contracte, etc)
- Participa la gestionarea procesului de facturare privind acontul, taxa administrativa, asigurarile, ratele lunare, penalitatile, valorile reziduale
- Gestioneaza amenzile referitoare la utilizarea contractelor de leasing
- Ofera informatii complementare si complete privind diversele proceduri de urmat in vederea bunei derulari a contractului de leasing
- Trateaza reclamatiile clientilor si urmareste modul de rezolvare al acestora
- Preia si trateaza solicitarile clientilor prezenti in spatiul Receptie Clienti
- Verifica soldul pe contract al clientilor, atat in vederea comunicarii clientului cat si ca masura de prevedere inaintea efectuarii altor demersuri (eliberare diverse documente)

Postul este disponibil pe perioada determinata de 1 an!

Descrierea companiei

RCI Leasing Romania IFN SA este filiala din România a RCI Bank and Services (bancă deținută 100% de Renault) prezentă în 36 de țări pe 5 continente.
Misiunea noastră principală este finanțarea clienților mărcilor Dacia, Renault si Nissan din România. În afară de soluții clasice de finanțare auto (credit si leasing), oferim și o gamă variată de asigurări și servicii adaptate nevoilor clienților Dacia, Renault și Nissan.
Activitățile noastre sunt diversificate, principalele domenii profesionale fiind: analiză financiară, relații clienți, logistică auto, control de gestiune, vânzări, marketing, resurse umane, control intern, IT. În plus, angajații noștri au oportunitatea dezvoltării unei cariere și în alte entități ale Grupului Renault Romania.