Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

- Preluarea apelurilor telefonice ale clientilor, identificarea problemelor acestora si gasirea de solutii corespunzatoare;
- Oferirea de informatii solicitate de catre clienti referitor la serviciile si produsele specific comercializate (extrase de cont, modalitati de plata, sume de plata etc);
- Intreprinderea de actiuni ulterioare privitoare la problemele nerezolvate in timpul apelului;
- Rezolvarea prompta si intr-un mod profesionist a solicitarilor clientilor (de inchidere cont, de majorari limite card de credit etc.);
- Inregistrarea si solutionarea cererilor scrise receptionate de la clienti ( prin fax, posta sau e-mail);
- Comunicarea in scris cu clientii in vederea oferirii informatiilor solicitate;
- Interactionarea cu clientii intr-o maniera profesionala si politicoasa;
- Oferirea de feedback continuu superiorilor privind orice situatie aparuta, in vederea luarii de masuri pentru satisfactia deplina a clientilor;

Cerinte:

- Studii superioare ( in curs sau finalizate);
- Experienta intr-o pozitie similara este un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
- Abilitati de comunicare verbal si in scris;
- Abilitati de organizare si atentie la detalii;
- Rapiditate in efectuarea sarcinilor;
- Capacitate de asimilare a noilor informatii.