Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brăila; Bacău; Buzău

Reprezentant vanzari farmacii, cabinete veterinare si pet shop-uri - pentru judetele: BZ, VN, BR, GL, BC.

Candidatul ideal:
Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara – constitue un avantaj;
Experienta relevanta in domeniu minim 2 ani;
Bune abilitati de comunicare si negociere, spirit de a lucra in echipa;
Cunostinte de operare pe calculator: MS Office si Internet;
Permis de conducere categoria B;
Spirit de organizare si raportari saptamanale;
Disponibiliate la deplasari in tara si strainatate, participare la expozitii;
Limba Engleza - constitue un avantaj.
Cursuri de vanzari si marketing - constituie un avantaj;

Descrierea jobului:
Promovarea si vanzarea produselor companiei catre cabinetele veterinare, medicii veterinari concesionari, farmacii veterinare si pet-shop-uri, ferme zootehnice;
Abilitati de relationare  si negociere, flexibilitate, tenacitate, fermitate in luarea deciziilor, spirit intreprinzator, capacitatea de a lucra independent;
Realizarea bugetului de vanzare in concordanta cu strategia de business a companiei ;
Obisnuinta de lucru in baza unui target;
Intocmirea periodica de rapoarte de activitate;
Orientare catre realizarea obiectivelor si obtinerea de performante;
Respectarea politicilor comerciale ale companiei;
Realizarea obiectivele comerciale in concordanta cu strategia de business a companiei;
Administrarea portofoliul de clienti existenti si dezvoltarea lui;

Beneficii:
Pachet salarial atractiv compus din: salariu fix + comision din vanzari + diurna;

Descrierea companiei:
BIOTUR este o companie cu peste 21 ani vechime in domeniul distributiei de produse de uz veterinar si produse pentru animale de companie.

BIOTUR colaboreaza cu peste 80 de furnizori, dintre care 30 externi, oferta noastra de produse cuprinzand aproximativ 6000 de articole, reprezentate de medicamente de uz veterinar, parafarmaceutice, instrumentar medical, produse pentru igiena publica, hrana si accesorii pentru animale de companie, furaje si aditivi furajeri.

Numai candidatii selectati vor fi contactati telefonic in vederea organizarii unui interviu.