Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Suceava

Metropolitan Life angajeaza o persoana dinamica si proactiva pentru ocuparea pozitiei de Specialist agentie.

Persoana selectata va trebui sa lucreze cu o echipa de Agenti si Manageri de Vanzari pentru care sa ofere suport de specialitate.

In acelasi timp, va fi implicata in relatia cu clientii Branch-ului si le va oferi toate informatiile legate de Contractele de Asigurare ale acestora.

Cerinţele candidatului:

• Orientare catre client
• Excelente abilitati de comunicare
• Capacitate de organizare si planificare a activitatii
• Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, OutlookExpress)
• Proactivitate
• Deschidere la provocari specifice job-ului
• Studii superioare

Descrierea postului:

• Suport pentru forta de vanzari, reprezentand legatura dintre sediul central si branch
• Introducerea in sistem a documentelor de asigurare
• Implicare in campaniile de conservarea a portofoliului de clienti
• Pregatirea sau centralizarea diverselor rapoarte

Oferim:

• Pachet salarial competitiv, asigurare privata de sanatate, asigurare de viata, decontarea lunara a transportului,
• Mediu de lucru placut si profesionist
• Parte dintr-o echipa de succes