Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Companie in plina dezvoltare, angajam administrator pentru site-urile si conturile noastre social media.

Domeniul de activitate al companiei: Productie si comercializare echipament sportiv si marketing online

Responsabilitatile vor fi urmatoarele:
- administrarea site-urilor alocate

- incarcarea de produse cu preturi, imagini, descrieri, specificatii, videoclipuri, fise tehnice, cataloage de accesorii

- documentarea produselor incarcate (descrieri de produse)

- optimizare SEO la nivel de baza pentru produsele incarcate

- copywriting si content writing

- administrarea paginilor de social media alocate (postari si comunicarea cu clientii interesati)

- periodic, postarea de anunturi cu produsele comercializate pe site-uri de anunturi gratuite sau cu plata

Cerintele sunt urmatoarele:
- disponibilitate pentru un program part-time

- limba engleza scris, citit nivel avansat (conditie obligatorie, va rugam nu aplicati daca nu intruniti)

- operare PC nivel mediu

- Microsoft Word, Excel, Outlook nivel de baza

- studii superioare constituie avantaj

- rabdare, atentie la detalii

- capacitatea de a lucra in echipa

- dorinta de a invata si de a evolua profesional in domeniul online