Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Administrarea infrastructurii IT  (statii de lucru, echipamente de retea, aplicatii uzuale);
  • Instalare, configurare si administrare Sisteme Windows, Suita Office, Clienti Email;
  • Instalare, configurare si administrare solutii business Anti-Virus;
  • Administrare echipamente intermediare de retea (imprimante retea, Puncte de Acces WiFi, echipamente NAS, UPS);
  • Cunostiinte in diagnosticare si depanare hardware pc-uri si laptopuri;
  • Experienta minima in administrarea unei infrastructuri VPN site-to-site si on-demand (experienta extinsa constituie un avantaj);
  • Suport tehnic si experienta minima in realizarea automatizarilor de backup;
  • Instalare si configurare retele si echipamente periferice;
  • Suport in auditul in IT;
  • Intocmirea procedurilor solicitate de legislatia locala si de grup;
  • Suport in dezvoltarea sistemului ERP (Charisma);
  • Mentinerea legaturi cu furnizorii de sisteme IT.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al unei facultati cu profil tehnic – preferabil Politehnica;
  • Experienţă în servicii IT si experienta in depanare PC, hardware si software;
  • Cunostinte limbaj SQL;
  • Experienta in administrarea soft-ului Charisma;
  • Cunostinte avansate in oferirea de suport tehnic pentru sisteme de operare Windows;
  • Cunostinte bune in utilizarea sistemelor de operare de tip server;
  • Cunostinte medii echipamente de transfer date si Comunicatii;
  • Limba engleza - nivel mediu obligatoriu.