Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Calea București, Pitești

Descrierea firmei :

Top Level Hosting SRL este o companie de hosting cu o atitudine diferita. Ne dorim si reusim sa fim profesionisti, activi si mereu aproape de clientii nostri.

Oferim servicii de gazduire web si inregistrare domenii in Romania, intr-un mediu profesionist si optim pentru performanta.

Ofera asistenta tehnica clientilor sai, 24 de ore din 24, prin sistemul de tickete, email si telefon.

Descrierea postului :

Asistenta suport tehnic prin Chat, Telefon si Tickete de Suport ;
Rezolvarea problemelor tehnice pe care clientii le pot avea cu serviciile de gazduire;

Instaleaza, configureaza si intretine servere web, servere de email si baze de date.

Cerinte / Profil candidat :

Cunostinte ale sistemului de operare Linux;
Cunostinte despre serviciile de EMAIL, DNS, HTTP, MySQL;
Cunostinte de baza PHP, HTML ;
Reprezinta un avantaj cunoasterea panoului de control CPanel/WHM;
Limba Engleza (scris/citit) - nivel mediu ;

Beneficii :

Salariu competitiv ;
Program de lucru flexibil ;
Prime anuale in functie de performantele companiei ;
Mediu de lucru placut care sustine dezvoltarea profesionala .