Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Otopeni

Scopul principal al postului:

- Asigura functionarea si ajuta utilizatorii in exploatarea corecta si de calitate a sistemelor si serviciilor informatice si de comunicatii pentru satisfacerea cerintelor organizatiei respectand principiile, directiile companiei si prevederile legale si sa furnizeze in mod proactiv o functiune inovativa de sisteme informatice.

Descrierea postului:

- Actualizeaza si mentine componentele infrastructurii informatice (servere, echipamente active de retea, infrastructura cablata, calculatoare, imprimante, etc.) atat la nivel fizic, cat si la nivel logic;

- Actualizeaza si mentine componentele infrastructurii de comunicatii (centrale telefonice, infrastructura cablata, terminale);

- Asigura si verifica functionarea corecta a sistemelor de realizare a copiilor de siguranta;

- Mentine si actualizeaza inventarul echipamentelor informatice si de comunicatii, programelor informatice si folosirea acestora in concordanta cu legislatia in vigoare si politicile companiei;

- Asigura suportul aplicatiilor si echipamentelor pentru utilizatorii din toate oficiile TNT prin acces la distanta sau deplasari in respectivele locatii;

- Administreaza conturile utilizatorilor interni si externi: creare/stergere/modificare, resetare parole, si asigura suportul informational acestora.

Cerintele postului:

- Studii superioare finalizate - preferabil;

- Excelente abilitati de comunicare, spirit echipa;

- Limba Engleza  - nivel avansat (a doua limba straina constituie un avantaj);

- Cunostinte  avansate PC, retelistica etc;

- Disponibilitate pentru lucrul in ture.

Specificatii:

- Contract perioada nedeterminata;

- Locatie: Bucuresti (Willbrook Platinum).