Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Înfiinţată în 1991, CRIsoft a dobândit o vastă experienţă în analiza, conceperea, dezvoltarea şi implementarea de soluţii software integrate, timp în care motto-ul companiei “Programe care gândesc” a reuşit să impună la propriu o nouă abordare în acest domeniu.

Descrierea jobului:

  • Proiectarea şi implementarea de soluţii informatice;
  • Training şi suport pentru utilizatori;
  • Managementul conturilor – Account management;
  • Politica de securitate;
  • Actualizarea software-ului existent, cât şi implementarea unui nou software;
  • Arhivarea şi suport de management;
  • Fault tolerance;
  • Optimizare, monitorizare şi management;
  • Pronostic - Forecasting;
  • Troubleshoting;
  • Prevenţie;
  • Upgradare hardware;
  • Reconfigurarea de soluţiii hardware;
  • Documentarea prin proceduri a tuturor activităţilor desfăşurate;
  • Permanenta monitorizare, întreţinere şi gestionare a tuturor părţilor din sistem;
  • Participă la implementarea şi instalarea serverelor, a sistemelor de operare şi a aplicaţiilor conform documentaţiilor şi procedurilor existente;
  • Asigură administrarea sistemelor de operare (Linux şi Windows) şi suportul tehnic pentru sistemele din aria de activitate;
  • Asigură implementarea strategiilor şi procedurilor de back-up şi verifică îndeplinirea acestora;
  • Identifică şi evaluează problemele la nivel de infrastructură;
  • Asigură administrarea conturilor de utilizatori (LDAP);
  • Rezolvă incidentele repartizate de serviciul HelpDesk;
  • Verifică nivelul de conformitate cu standardele tehnice;
  • Colaborează cu alte departamente IT  în executarea sarcinilor de serviciu, în concordantă cu specificaţiile comunicate;
  • Participă la elaborarea rapoartelor privind stadiul activitaăţilor, problemele identificate, tendinţele înregistrate.

Profilul candidatului:

  • Studii superioare;
  • Cunoştinţe avansate de administrare Windows şi Linux;
  • Cunoştinţe de virtualizare şi echipamente de stocare;
  • Cunoştinţe SQL;
  • Cunoştinţe baze de date Oracle;
  • Cunoştinţe reţele, echipamente de reţea, servicii de reţea;
  • Cunoştinţe bune engleză.

Experieţă:

  • Minim 3 ani în activităţi similiare.

CRIsoft vă oferă:

  • Posibilitatea de a lucra cu experţi în domeniu şi tehnologii de vârf;
  • Oportunitaţi de dezvoltare personală, cursuri şi certificări profesionale.

Departamentul Resurse Umane

Vă rugăm să specificaţi denumirea funcţiei şi locaţia pentru care aplicaţi în subiectul mesajului.