Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

RESPONSABILITATI:

  • Mentinerea in buna functionare a statiilor de lucru: devirusari, rezolvarea diverselor probleme de soft/hard
  • Supervizarea procesului back-up automat, optimizarii (SQL DB) si confirmarea explicita si periodica a faptului ca totul este functional
  • Suport tehnic in dezvoltarea/implementarea sistemului informatic Charisma ERP in parteneriat cu furnizorul, conform noilor cerinte/contracte la solicitarea departamentelor
  • Instruirea personalului in folosirea noilor aplicatii si a modificarilor la sistemul de gestiune integrat (ERP), si intocmirea de proceduri/tutoriale
  • Instalare/configurare de pachete software, instalare/configurare periferice si rezolvarea eventualelor incidente tehnice
  • Verificarea, supervizarea mentenantei si achizitia de noi echipamente oferite de furnizor la sistemele CCTV pentru configurarea/rezolvarea defectelor si dezvoltarea sistemului
  • Configureaza noi conturi de utilizatori, grupuri de membri, webmail, server hosting
  • Cautarea ofertelor si achizitionarea echipamentelor IT (PC, notebook, echipamente periferice, inclusiv telecomunicatii)

CERINTE:

  • Experienta minima de 2 ani pe o pozitie similara
  • Studii superioare in domeniul IT&C
  • Cunostinte administrare retele de calculatoare, active directory, VPN
  • Cunostinte administrare si intretinere echipamente de retea si hardware
  • Cunostinte Charisma ERP, Windows Server,, Pachet Office, Wordpress, Crystal Reports, DB SQL
  • Cunostinte de instalare si configurare Charisma
  • Cunostinte de instalare si configurare echipamente/sisteme CCTV
  • Capacitate de a lua decizii sub presiune si de a-si prioritiza interventiile tehnice
  • Cunostinte bune de limba engleza
  • Permis de conducere categorie B
  • Disponibilitate pentru deplasare

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

  • Interviu online
  • Care este nivelul estimativ al salariului dorit pentru acest post?
  • Locul de munca este in zona Casa Presei Libere. Va avantajeaza locatia?