Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 900 €

Cerințe:

• Studii medii sau superioare

• Cunoștințe limba engleza - nivel mediu sau avansat, constituie avantaj

• Experiență în administrare rețea ;

• Experiență în instalarea și mentenanța sistemelor de operare Windows și Linux ;

• Experiență în network routing and switching, network security;

• Experiență cu tehnologii de backup;

• Experiență cu tehnologii software de tip business;

• Experiență cu echipamente de rețea și periferice (imprimante rețea, Puncte de Acces Wi-Fi);

• Capacitate de lucru în echipă;

• Abilități organizatorice, de relaționare și de comunicare;

Responsabilități:
• Administrare și mentenanța software și hardware pentru servere, pc-uri și alte terminale din rețea;

• Instalare și configurare pachete software de tip bussiness;

• Instalare și mentenanță eechipamente și periferice (imprimante, routere, switch-uri, scannere, etc);

• Dezvoltarea infrastructurii IT interne;

• Răspunde de inventarul de tehnică de calcul și licențiere;

• Help desk;

Constituie un avantaj și poate beneficia de bonusuri salariale dacă aplicantul cunoaște (chiar fără a avea autorizările necesare):

- sisteme de alarmare (sisteme de alarmă, supraveghere video, control acces)

- sisteme de telefonie fixă și mobilă la nivel de administrare de centrală telefonică și posturi telefonice.

Beneficii:
• Salariu în concordanță cu responsabilitățile postului;

• Oportunități pentru dezvoltarea profesională și personală;