Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/adresele jobului

Orient Ceramic SRL angajeaza pentru sediul din Constanta : Administrator retea IT .
Cerinte:
· Studii superioare de specialitate (inginer IT, tehnician tehnica de calcul, administrator retea calculatoare, analist-programator) plus experienta minim 3 ani in administrarea retelelor de calculatoare.
· Experienta in sistemele de operare pentru server (Windows Server, Linux – Ubuntu, Debian, RedHat).
· Cunostinte temeinice privind instalarea si depanarea echipamentelor IT.
· Experienta in intretinerea statiilor de lucru .
· Cunostinte in utilizarea si gestionarea programelor de suport remote.
· Cunostinte in retele pentru supraveghere video CCTV si IP.
· Abilitati de comunicare si lucru în echipa, atitudine proactiva, dinamism, responsabilitate.
· Capacitate de organizare si de coordonare a gestiunii materiale IT.
· Permis de conducere auto – minim categoria B.

Descrierea jobului

· Instaleaza/configureaza pachete software, periferice, sistem supraveghere video si rezolva eventualele incidente tehnice.
· Intretinerea sistemelor de operare Windows, iOS, Android.
· Administrarea gestiunii IT.
· Ofera solutii tehnice la problemele care apar.
· Administrare retele de date – implementare, depanare, upgradare.
· Administrare centrale telefonice si retele de telefonie si fax – implementare, depanare, upgradare.
· Administrarea retelelor de supraveghere video CCTV si IP - implementare si montaj, depanare, upgradare.
· Evidenta planurilor de retea, a elementelor active a retelelor si evidenta statiilor de lucru.
· Gestionarea sistemelor informationale existente din punct de vedere al securitatii datelor - back-up si control accesare.
· Mentine in buna functionare statiile de lucru, rezolva diverse probleme de soft/hard .

Beneficii:
· Salariu atractiv;
· Posibilitate de dezvoltare profesionala si personala;
· Climat de lucru placut.