Adresa/ adresele jobului

Arad

CERINȚE:

  • Experiență în administrare, design, redesign și reconfigurare: Linux Server complex enviroment, Sistem de operare Linux, Red Hat (constituie avantaj);
  • Cunoștințe avansate în software package management: RPM/YUM/source, High Availability, DRBD/RedHat Cluster/NLB, Monitorizare Nagios/Cacti;
  • Cunoștințe avansate în TCP/IP;
  • Cunoștințe Protocols and network architecture, Apache/Tomcat;
  • Cunoștințe Advanced configure;
  • Cunoștințe Fine tunning, Backup – concepts;
  • Experiența hardware în Storage HP, IBM Blade Center, IBM Storage v7000, FiberChannel, Lun Masking/Zonning, iSCSI, SAN;
  • Cunoștințe limba engleză – nivel mediu;
  • Bune abilități de organizare, planificare și management al timpului;
  • Autonomie, abilități avansate de învățare a sistemelor complexe (autodidact);
  • Bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Orientare spre rezultate;
  • Bune abilități de lucru în echipă;
  • Integritate și onestitate.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Asigurarea primul nivel de suport tehnic, pentru clienții companiei, telefonic, prin email cât și prin mesageria interna;
  • Notificarea personalul tehnic specializat al firmei în cazul problemelor care depășesc nivelul propriu de competența;
  • Analizarea problemelor, semnalate de către clienți și oferirea de soluții în timp real;
  • Respectarea procedurilor companiei în privința furnizării acestui tip de servicii;
  • Instalare, administrare, monitorizare - servere linux (CentOS, Cloud Linux);
  • Administrarea serviciilor pe servere Linux (mail, ftp, http, mysql etc);
  • Abilități de lucru în echipa și individual;
  • Realizează rapoarte periodice de activitate si disponibilitate a serverelor;
  • Stabilirea şi menținerea unei bune relații profesionale cu clienții;
  • Abilitați de comunicare prin telefon și de soluționare probleme în timp real, atitudine orientata spre client, capabilități didactice;
  • Vârsta intre 20 și 30 de ani.

BENEFICII:

  • Venit salarial motivant cu posibilitate de creștere și avansare profesională;
  • Posibilitate de a participa la training la locul de muncă;
  • Posibilitate de a lucra într-o echipă dinamică, tânără, profesionistă;
  • Posibilitate de a lucra cu cele mai recente tehnologii din domeniu;
  • Mediu de lucru modern și plăcut.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Suntem Net Solution. De peste 10 ani gândim, creăm și livrăm soluții web de încredere pentru antreprenorii din mediul online. Susținem afacerile, prețuim ideile mari și mici... ne îngrijim de prezența online a clienților noștri pentru ca ei să se poată bucura pe deplin de beneficiile principale ale Net Solution sunt accesibilizarea maximă a serviciilor pentru clienți, străduința pentru calitate, apropierea față de client. Ele sunt parte importantă din viziunea brandului și a echipei și alături de valorile noastre personale, formează premisele care ne ghidează în orice relație cu clienții și colaboratorii Net Solution.