Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1350 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerintele postului:

  • Studii superioare tehnice (informatica, cibernetica, automatica, comunicatii) finalizate cu licenta; certificare ITIL Foundation (framework proceduri IT),
  • Experienta in instalare si administrare infrastructura switching, routing, firewall (Cisco ASA si Checkpoint) si security – minim 3 ani,
  • Cel putin o certificare Cisco CCNA/CCNP,
  • Experienta in administrare sisteme proxy, ips, ids, siem, load balancing,
  • Preferabil experienta in administrare servere Windows si virtualizare (networking si security),
  • Cunostinte de baza pentru administrare Linux,
  • Limba engleza scris si vorbit – nivel mediu,
  • Disponibilitate pentru deplasari.

Constituie avantaj:

  • Experienta in administrare switch-uri fiber-channel.

Atributii si responsabilitati:

  • Administrare infrastructura networking (routing, vlan, bgp, eigrp, dns, dhcp, ipsec-ha/hsrp, acl, ip inspect, qos),
  • Suport utilizatori finali si administratori servere in probleme de networking,
  • Documentare modificari planificate si implementate in retea,
  • Comunicare si coordonare cu furnizorii de comunicatii in vederea instalarilor/modificarilor de servicii,
  • Deplasari la sucursalele bancii in cazul in care este necesar.

Daca doriti sa va alaturati Echipei Patria Bank si indepliniti conditiile mentionate, va invitam sa aplicati pentru postul de Inginer echipamente comunicatii IT.

Doar candidatii selectati pe baza CV-urilor transmise vor fi contactati.