Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

CERINȚE:

• Experiență dovedită în designul și implementarea de rețele de calcul fizice și virtuale;

• Experiență cu echipamente specifice de rețea Cisco;

• Certificare Cisco CCNA.

 PROFILUL TĂU:

• Studii superioare: Politehnică (electronică, automatică), Matematică – Informatică;

• Pasionat de tehnologii noi;

• Pasionat de securitate informatică;

• Persoană organizată și responsabilă;

• Bune abilități de relaționare;

• Disponibilitate pentru deplasări (maxim 10% din timp);

• Limba engleză nivel mediu.

 CONSTITUIE UN AVANTAJ:

 • Certificare Cisco CCNP, sau altele;

• Experiența cu echipamente Mikrotik;

• Experiență cu echipamente de telefonie VOIP;

• Experiență cu tehnologii de virtualizare VMware / HiperV;

• Experiență în administrarea de sisteme de operare Linux;

• Experiență cu designul și implementarea de servicii de public cloud Amazon / Microsoft;

• Permis de conducere categoria B.

 RESPONSABILITĂȚI:

 • Instalarea, configurarea și mentenanța tuturor componentelor hardware și software pentru o rețea distribuită de calcul;

• Monitorizarea performanței rețelei și îmbunătățirea acesteia;

• Răspunderea și rezolvarea problemelor semnalate de utilizatorii rețelei;

• Mentenanța sistemelor de comunicație de tip VPN;

• Mentenanță sistem comunicație integrată VOIP și videoconferință CISCO.

 OFERTA:

• Mediu de lucru profesionist;

• Salariu competitiv în funcție de experiență;