Administrator magazin online haine, la domiciliu

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

350 - 400 €

Mirchev Ideas Ltd. este leader pe piata de platforme de magazine online in Bulgaria . Aceasta companie este autoarea produsului software e-commerce Seliton detine deja peste 4000 de magazine online active in zona internationala. Cu un istoric de peste 15 ani, compania mama Mirchev Ideas, detine birouri in Romania- Bucuresti avand o echipa (vanzari si suport) dedicata pietei din Romania prin compania subsidiara Seliton .

Suntem in cautarea unui coleg, pentru un client Seliton - un magazin online de haine, a unui administrator de magazin online care sa fie responsabil, sa aiba o personalitate agreabila si care doreste sa se afirme in zona de e-commerce si servicii client.

Administrator magazin online haine

Responsabilitati principale:

* Comunicarea si asigurare de servicii pentru clienti prin telefon, e-mail, Facebook si Live Chat

* Consilierea atenta si profesionista a clientilor magazinului

* Adaugarea si actualizarea produselor in magazin

* Crearea/traducerea descrierilor de haine

* Prelucrarea si procesarea comenzilor

Cerinte candidati:

* O buna gramatica si o ortografie excelenta in limba romana

* Cunostinte de limba engleza

* Motivatie si responsabilitate

* Posibilitatea de a lucra cu norma intreaga

* Experienta in e-commerce este considerata AVANTAJ

* Experienta in realizare de texte descriptive/ traduceri in domeniul produselor vestimentare este considerata AVANTAJ

* Experienta cu programe de editare de grafica precum Photoshop, Fireworks sau similare constituie  AVANTAJ

Va oferim:

* Posibilitatea de a lucra de acasa. Jobul este la domiciliu

* Remuneratie atractiva

* Ore de lucru 10:00 - 18:30, Luni- Vineri

* Posibilitatea de a realiza activitati diferite legate de comertul online de marketingul online

* Angajare permanenta full-time

Cand depuneti candidatura, va rog sa marcati si nr. de referinta al job-ului AES-06DEC18.

Pentru a aplica pentru aceasta pozitie, trimiteti un CV si completati CHESTIONARUL care va aparea dupa ce faceti clic pe butonul "Aplicati". Numai candidatii aprobati vor fi invitati la interviu via se va sustine in engleza.

  • Interviu online
  • 1. Aveti experienta de lucru in administrarea unui magazin online? Va rog sa detaliati pe scurt in ce consta aceasta.
  • 2. Ati mai lucrat vreodata cu platforme de magazin online? Specificati denumirea acestora.
  • 3. Aveți competente de lucru in oricare dintre urmatoarele domenii: lucrul cu PhotoShop, lucrul cu sisteme de gestiune, relatii cu clientii? Detaliati.
  • 4. Aveti disponibilitatea din cand in cand de a calatori catre Sofia pentru a colabora cu echipa din Bulgaria?
  • 5. La ce salariu va asteptati (net)?
  • 6. Daca veti castiga acest interviu cat de repede puteti incepe lucrul?