Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte

- studii medii/ superioare tehnice;

- cunostinte operare PC - MS Office (Word/Excel),

- abilitati de comunicare si negociere, dinamism, flexibilitate, spirit echipa;

- capacitate de lucru cu termene;

- experiență în sfera relațiilor cu clienții (constituie un avantaj),

- cunoasterea platformei Magento va contitui un avantaj;

- persoana ordonata, atenta la detalii, cu simt organizatoric.

Principalele responsabilitati

- Administrarea portofoliul de produse (introduce, modifica si updateaza produsele, editeaza si incarca poze, gestioneaza stocuri);

- Administrarea portofoliul de clienti (relatii clienti, gestiune comenzi, facturi, feedback, actioneaza pentru rezolvarea sugestiilor si reclamatiilor);

- preia şi procesează comenzile lansate de clienţi prin intermediul site-ului, e-mail sau telefon;

- asistă clienţii în plasarea comenzilor, furnizează informaţii privind caracteristicile produselor;

- sugerează produse adecvate cererii, oferind alternative pentru produsele care nu sunt în stoc;