Administrator de Vânzări / Office Manager

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

București

Preferi activitatea de birou?

Confortul tău intelectual înseamnă ordine și organizare?

Un mediu de lucru plăcut și o echipă care îți respectă profesionalismul?

Activitate într-un segment de piață dinamic?

Dacă ai răspuns cu ’’DA’’ la cele de mai sus, atunci așteptăm CV-ul tău!

Vârsta nu este importantă pentru noi, dar prețuim atitudinea pozitivă, devotamentul și implicarea.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Responsabilitate;
  • Promptitudine în rezolvarea sarcinilor și atenție distributivă;
  • Capacitate de organizare a activității și a timpului;
  • Gândire analitică, atenție la detalii și la cifre;
  • Abilități de comunicare și relaționare cu clienții (atât telefonic, cât și în scris)
  • Exprimare corectă și fluentă în limba română și engleză - inclusiv termeni comerciali; limba italiană reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe MS Office (Word, Excel, PowerPoint), contabilitate primară și operare de programe ERP;
  • Experiența comercială (întocmire/verificare facturi, BO, CEC, urmărire scadențe de plată, încasări) reprezintă un avantaj.

RESPONSABILITĂȚI :

  • Transmite și recepționează date, documente, marfa necesara bunei desfășurări a activității firmei;
  • Preia și înregistreză corespondența (trimisă prin poșta, electronic sau fax);
  • Preia și direcționează apelurile telefonice;
  • Se ocupă de elaborarea și actualizarea prezentărilor pentru portofoliul de produse: descrieri, traduceri, imagini;
  • Administrează spațiul de lucru: gestionează buna desfășurare a activității biroului, prin lansarea de comenzi de birotică / papetarie, consumabile pentru întreținere, consumabile de protocol;
  • Răspunde de recepționarea, modificarea, livrarea sau anularea comenzilor;
  • Verifică periodic stocul existent și lansează comenzi;
  • Planifică și organizează activitățile zilnice de transport si livrare a mărfii;
  • Dezvoltă și menține relația cu clienții, atât telefonic, cât și în scris;
  • Urmărește respectarea condițiilor din comenzile plasate de clienți (prețuri, cantități și termene de expirare etc);
  • Tine evidența contabilă primară și gestiunea în sistemul informatic;
  • Întocmește situații de contabilitate primară și dosarele lunare, pentru predarea acestora către firma de contabilitate;
  • Întocmește evidența zilnică a încasărilor și a registrului de casă;
  • Întocmește facturile și celelalte documente însoțitoare pentru livrările de mărfuri;
  • Întocmește NIR-urile;
  • Urmărește scadențe, plăți, încasări; ține evidența la zi a sumelor datorate.

DESCRIEREA COMPANIEI: Companie elvețiană care produce, promovează și comercializează dispozitive medicale dedicate domeniului dentar, suplimente alimentare și cosmetice.