Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

StarTech Team angajeaza administrator sistem.

Candidatul ideal:

- Cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows/Mac;
- Cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office;
- Cunostinte de configurare email;

- Cunostinte Hardware pentru computere si imprimante;
- Cunostinte despre servicii si troubleshooting retea si protocoale;
- Experienta in lucrul cu: solutii stocare RAID, solutii backup, active directory, instalare echipamente active cu management, echipamente wireless, VPN-uri.

Descrierea jobului

- Asigura managementul incidentelor, troubleshooting prin sistemul de ticketing;

- Administrare servere;

- Instalare/mentenanta servere;

- Instalare/mentenanta software din repository non-standard sau compilarea acestora;

- Monitorizare servere si depanare software;

- Networking;

- Administrare router;

- Instalare/mentenanta/monitorizare/depanare servicii retea:  DNS, Email.

Descriere companie

Cu o experienta de peste 16 ani, Class IT este una din companiile de top care ofera servicii de externalizare IT si suport IT poactiv pentru peste 400 de clienti, companii de diferite marimi. Class IT ofera clientilor sai instrumente moderne de management IT și cu ajutorul specialistilor nostri IT, certificati international, contribuim zilnic la atingerea obiectivelor clientilor nostri si le oferim solutii personalizate pentru performantă si dezvoltare continua.

In 2013 am trecut la un alt nivel si am lansat cultura organizationala Star Team, o cultura de companie unica in Romania, completata cu emotie si conceptul joaca-munca,care prin evenimente dedicate echipei, reusim sa cream in fiecare zi un cadru organizational in care sustinem si recompensam performanta, asiguram un cadru de dezvoltare profesional si personal fiecarui membru si crestem eficienta serviciilor IT.