Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

În căutare de perspective noi de dezvoltare și creștere în carieră? Pasionat de rețelistică, depanare și configurare? Securitatea informației în mediul on-line este o pasiune pentru tine? Hai să-ți încălzești degetele împreună cu noi în echipa Softescu.

Cerințe generale pentru oricine dorește să meșterească în atelierul nostru digital:

  • o atitudine pozitivă și optimistă

  • cunoștințe de limbă engleză

  • capacitate și dorință de învățare

  • atenție la detaliu

  • inițiativă spre inovare și optimizare

Descrierea jobului:

  • asigură stabilitatea mediului nostru de găzduire web

  • administrează serverele web atât fizice cât și virtuale, administrează firewall-ul și rețeaua internă inclusiv monitorizarea echipamentelor conexe

  • pune în producție, documentează și rulează codul produs de developeri

  • rezolvă și oferă suport pentru activități de mentenanță sisteme de operare, servere, administrare servere

Cerințe specifice postului:

  • absolvent studii superioare în domeniul IT

  • cunoștințe administrare Windows/Linux/Mac OS

  • noțiuni elementare despre Cloud

  • cunoștințe de scripting: Bash, Powershell (PHP, Python)

  • cunoștințe de configurare Firewall

  • cunoștințe de proiectare și administrare rețele

  • cunoștințe de virtualizare (Docker/VirtualBox/XenServer)

  • capacități de configurare și depanare sisteme de operare (Windows, Mac, Linux)

  • ai lucrat în Drupal și/sau PHP și nu te-ai speriat încă (este un mare plus)

Beneficii:

  • training soft & hard skills cu posibilitate de certificare

  • expunerea la un mediu de lucru divers, internațional

  • salariu motivant

  • asigurare medicală privată & pachet servicii medicale

  • participarea la evenimente naționale și internaționale

  • spațiu de lucru modern dotat cu un spațiu de relaxare

  • team building & dezvoltare personală

Poziția este în orașul Bacău.

Candidatul trebuie să fie disponibil să locuiască și să lucreze în Bacău.

DESCRIEREA SOFTESCU

Softescu se diferențiază pe piața internațională a dezvoltatorilor de software printr-o abordare transparentă și pro-activă a oricărui proiect IT. Pentru Softescu, tehnologia este un mod de a face viața de zi cu zi mai ușoară și mai plăcută. În ultimii ani, Softescu a dezvoltat echipe pe care orice client să se poată baza oriunde și oricând. Echipele Softescu ies din tipar prin atitudinea față de proiecte și față de client, reușind să creeze o legătură de încredere și siguranță cu toți beneficiarii. Individual, fiecare dintre membrii echipei noastre sunt buni, dar împreună devin de-a dreptul ! Softescu este o firmă în continuă dezvoltare și creștere atât pe verticală cât și în ceea ce privește calitatea și numărul serviciilor oferite.

Te așteptăm să ne cunoști și să ne vizitezi.