Detalii loc de munca

Administrator de retea L1/L2

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Salariu net pe luna
800 - 1400 €
Posturi disponibile
4

Descrierea postului :

  • - Asigurarea suportului remote si on-site pentru clientii companiei (servere,storage ,echipamente retea)
  • - Asigura monitorizarea infrastructurii IT a clientilor companiei (servere,storage ,echipamente retea)
  • - Administrare servere Microsoft Windows / Linux
  • - Administrare cPanel/WHM
  • - Administrarea echipamentelor de retea ( Cisco / Fortigate /Aruba / Ruckus / Juniper / Barracuda etc. )
  • - Administrarea serviciilor de backup,replicare,DR etc.
  • - Administrare sisteme de virtualizare (VmWare,Hyper-V)
  • - Administrare solutii cloudAzure, AWS, GCP)
  • - Administrare solutii de securitate ( Antivirus/Antispam/Firewall etc)
  • - Participarea activa in proiectarea solutiilor de infrastructura si implementarea acestora
  • - Realizarea si actualizarea documentatiei tehnice pentru clienti
  • - Administreaza si gestioneaza inventarele de echipament IT si licente
  • - Gestioneaza fluxul de viata al echipamentelor si licentelor ( propunere de achizitie,declasare etc.)

Cerinte:

  • - studii superioare (nu reprezinta cerinta obligatorie)
  • - experienta in domeniul IT (minim 3 ani);
  • - cunostinte limba engleza - nivel mediu;
  • - abilitati bune de relationare, receptivitate, promptitudine;
  • - capacitate de lucru in echipa
  • - capacitate de organizare eficienta a activitatii.
  • - reprezinta un plus certificarile sau experienta de lucru (Microsoft,Linux,Cisco,LPI,VmWare etc.)
  • - disponibilitate ridicata pentru deplasari locale si nationale
  • - permis de conducere cat. B

Beneficii si avantaje :

  • Salariu integral pe cartea de munca
  • Tichete de masa
  • Remunerare activitati in afara programului de lucru ( noapte,weekend etc.)
  • Abonament servicii medicale
  • Program flexibil / Work from home days
  • Consultanta pentru dezvoltarea profesionala
  • Suport pentru obtinerea certificarilor  ( zile libere,plata examenelor, discount-uri etc.)
  • Decontarea cheltuielilor de transport ( spre si dinspre birou )
  • Media de varsta a echipei este de 35 de ani
  • Dezvoltare profesionala continua prin accesul la cele mai noi tehnologii
  • Dezvoltarea profesionala prin participarea in numeroase proiecte
  • Localizarea sediului in zona Vatra Luminoasa ( access facil Mega Mall, Parcul National, Complex Lia Manoliu etc.)
  • Zi de nastere libera