Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, de preferat in domeniul informatic sau electronica
  • Experienta minim 1 an in domeniul IT (Administrarea centralizata a sistemelor informatice tip server si a statiilor de lucru in retea)
  • Cunostinte de retelistica, LAN/WAN, TCP/IP, DNS, DHCP, VPN
  • Persoana dinamica, sociabila, cu spirit de echipa
  • Bune abilitati de comunicare, organizare
  • Disponibilitatea de a invata lucruri noi

Constituie avantaj:

  • Cunostinte virtualizare VmWare
  • Cunostinte sisteme supraveghere/alarma

Responsabilitati:

  • Administrarea, monitorizarea, configurarea resurselor hardware si software ale retelei
  • Lucrul cu Active Directory (crearea, editarea, stergerea conturilor utilizatorilor si stabilirea drepturilor de acces)
  • Ofera suport utilizatorilor local sau remote
  • Tine o evidenta cu toate echipamentele IT si licentele software din cadrul firmei
  • Achizitionarea de echipamente IT

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv, bonuri si prime
  • asigurare privata de sanatate
  • posibilitatea de dezvoltare profesionala
  • mediu dinamic

Despre noi:

Grupul de firme Pro Soft Brasov, lider pe piata distributiei de alimente si bauturi alcoolice in  judetele  Brasov, Covasna si Harghita , avand in portofoliu produsele Ursus Breweries, Trust LF, Bergenbier, Romaqua Group, Perla Covasnei, Jidvei, Cotnari, Vincon, etc.