Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Cerințe:

•        Participă la administrarea şi dezvoltarea infrastructurii de comunicaţii electronice a companiei

•        Implementează aplicaţii şi procese de monitorizare a echipamentelor de reţea

•        Concepe scheme, configuraţii şi documentaţii tehnice ce vor fi utilizate în procesul de audit tehnic

•        Participă la auditurile tehnice periodice

•        Participă la elaborarea strategiei de securitate şi răspuns la atacuri informatice

•        Propune, fundamentează şi testează soluţii de comunicaţii pentru atingerea obiectivelor operaţionale şi tactice ale companiei

•        Colaborează cu alte departamente, oferind consultanţă în procesul de dezvoltare a produselor şi serviciilor

•        Reprezintă compania în relaţia  cu personalul tehnic al furnizorilor de servicii IT

Responsabilități:

•        Experienţă de minim 3 ani pe o poziţie ce implică administrarea infrastructurilor de comunicaţii electronice

•        Înţelegerea tehnologiilor şi conceptelor fundamentale în reţelele LAN(modelul OSI, subneting, switching, routing, DNS, DHCP)

•        Cunoaşterea tehnologiilor avansate de routing şi switching (STP, port security, LLDP, SNMP, syslog, access-list, OSPF, BGP, VRFlite)

•        Cunoaşterea modului de implementare a tehnologiilor VPN(IPSec, SSL-VPN, GRE)

•        Experienţă în configurarea echipamentelor de reţea cu Cisco IOS; cunoaşterea altor sisteme reprezintă un avantaj(de exemplu JunOS, FortiOS, Gaia, PanOS)

•        Experienţă în configurarea şi administrarea echipamentelor de tip UTM/Firewall(de exemplu Fortigate, Juniper SRX sau Cisco ASA)

•        Cunoaşterea bunelor practici în exploatarea şi securizarea reţelelor de comunicaţii electronice

•        Experienţă în implementarea şi exploatarea unui sistem de monitorizare bazat pe tehnologii open-source(de exemplu Nagios, Cacti, Zabbix, rancid, rrdtool, Net-SNMP)

•        Cunoştinţe generale de operare în sistemul GNU/Linux (procese, gestionarea fişierelor, comenzi uzuale)

Pentru a aplica la acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. la adresa meționând în subiectul mail-ului: "AR - Certsign”.