Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

1250 - 2500 €

Pregătire tehnică

- absolvent facultate tehnica, de preferat in domeniu informatic
- cunostinte foarte bune Windows Server, Exchange Server, Server Management, Solutii de virtualizare  (de preferat Hyper-V), etc.

- experiență protocoale de network și routare
- experienta pe o pozitie similara, minim 3 ani
- bune cunostinte de limba engleza
- abilitati de coordonare, planificare, organizare si comunicare
- certificari Microsoft, Cisco, etc, constituie un avantaj

Descrierea jobului

- asigura administrare infrastructura IT
Task-uri Manangement zona Sysamdin

Window
AD Microsoft / Office 365
Management Microsoft Exchange Server
Sever-e - Dns , Dhcp Proxy
File share
Local si domain Policy
Img building -WS si server-e
Update-uri de Windows and Software echipamente de retea
Patch-uri si vulnerabilitati
Mamagement proactiv infrastrutura
Infrastructura WIFI
Solutii backup – testare si management
Hyper-v - infrastructura
Devices-uri de retea - configurare si control de securitate
Solutii Antivirus enterprise , antimalware, content filter
Baze de date sql – management si backup
Solutii de monitorizare infrastructura – management de log-uri si rapoarte
Reporting by email
Management Medii de testare
Elaborare de proceduri
Management de disaster recovery
Firewall si teste de penetrare infrastructura
Management de risc
Solutii de criptare.
Cunostinte configurare VPN