Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

RESPONSABILITATI

  1. Responsabil pentru toate sistemele de infrastructura si operationale care sprijina aplicatiile de business ale companiei.
  2. Responsabil sa reactualizeze “Serviciul de interventie / recuperare date in caz de dezastre” asigurand continuitate la nivelul serviciilor agreate.
  3. Sa se asigure ca derularea activitatilor firmei este protejata de accesul neautorizat in intreaga retea de calculatoare instalata in acord cu standardele de securitate ale companiei.
  4. Sa furnizeze suport de nivel 2 local si suport care nu e acoperit de contractul de servicii cu GSD.
  5. Sa faca controale pentru a se asigura ca sistemele si datele sunt accesate numai pentru documentare.
  6. Sa asigure documentare corespunzatoare pentru procedurile tehnice, inregistrarile schimbarilor, proceduri de securizare, planurile DRP.
  7. Sa furnizeze suport de nivel 1 (help Desk), servicii operationale pentru sisteme si retele la standarde inalte, tinand cont de prevederile de risc de securitate IT impreuna cu departmentul de risc in afaceri, toate acestea utilizand resursele disponibile.
  8. Cauta sa inteleaga pe deplin nevoile utilizatorilor.
  9. Construieste si mentine parteneriate strategice pe termen lung cu furnizorii de servicii externi pentru a obtine eficienta si crestere reciproca. Trebuie sa demonstreze un comportament responsabil in acord cu reputatia companiei si standardele de conduita in afaceri.
  10. Imbunatateste cunoasterea angajatilor despre politicile si procedurile de securitate prin comunicare eficienta.

ABILITATI SPECIFICE:

Absolvent de facultate, preferabil de profil IT sau economic

3-4 ani experienta de lucru in IT (3 ani profil tehnologic)

Cunostinte excelente de limba Engleza, scris si vorbit

Intelegere excelenta a nevoilor clientilor

Comunicare interpersonala excelenta

Planificat si organizat

Spirit de echipa

Managementul conflictului

Capacitate de invatare

Cunostinte hardware: servere, calculatoare de birou, portabile\Tablet-PCs, telefoane inteligente

Cunostinte aplicatii servere: sisteme de operare (Windows, Windows, Windows, etc), Active Directory, solutii de backup (preferabil VEEAM), solutii de virtualizare (preferabil VMWARE), programe de management al retelei, unelte de monitorizare etc.

Cunostinte aplicatii – componente client: servicii de printare si stocare, OS, MS Office, Lotus Notes, etc.

Cunostinte comunicatii: LAN, WAN, WiFi, Internet, VPN, retele de comunicare (incluzand mobile), elemente active si pasive.

Mediul de lucru este extreme de competitiv, cu oportunitati mari de dezvoltare profesionala.