Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul economic
  • Experienţa profesională:  minim 1 an in activitati similare
  • Foarte buna experienta in intocmirea de tabele, evidente si rapoarte
  • Cunostinte de contabilitate primara
  • Experienta in procesarea de date constituie un avantaj
  • Experienta in utilizarea unui sistem informatic gen ERP constituie un avantaj
  • Abilitati de invatare rapida
  • Capacitate de planificare si organizare
  • Foarte buna organizare si atentie la detalii
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare
  • Foarte bune cunostinte operare calculator: MS Word, Excel, Outlook; Document Management (de preferat), Internet
  • Limba engleză – nivel mediu.

Responsabilitati:

  • Utilizarea sistemului de Document Management: inregistrarea de date aferente proiectelor alocate (business plan, documente aferente, alte date etc.) si extragerea de rapoarte
  • Emiterea pentru fiecare proiect a necesarului de materiale, echipamente etc., conform graficului prezentat in business plan. Intocmirea situatiilor de materiale
  • Intocmirea si transmiterea documentelor necesare obtinerii scrisorilor de garantie bancara sau pentru deschiderea acreditivelor bancare pe contractele aflate in derulare
  • Pregatirea, alaturi de responsabilul logistic, a echipamemntelor si materialelor pentru livrarea la beneficiar
  • Planificarea si optimizarea resurselor, alaturi de Managerul de proiect
  • Urmarirea derularii contractelor comerciale avute in gestiune si semnalarea nerespectarii de catre beneficiar a oricaror clauze contractuale
  • Urmarirea, alaturi de Managerul de proiect, a executiei comenzilor si a lucrarilor suplimentare, primite de la beneficiari
  • Emiterea facturilor catre clienti
  • Urmarirea efectuarii la timp a platilor furnizorilor
  • Intocmirea de situatii financiare (venituri/cheltuieli) si de situatii de lucrari (devize)
  • Gestionarea cheltuielilor cu deplasarea la client si a altor cheltuieli
  • Asigurarea incadrarii lucrarilor si a cheltuielilor in bugetele alocate pe contracte
  • Raportari saptamanale catre Managerul de proiect privire la stadiul facturilor emise catre beneficiar, cat si cu privire la orice alte aspecte in legatura cu contractele avute in gestiune.