Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Profilul candidatului:

  • Studii superioare economice finalizate cu diploma de licenta,
  • Experienta in domeniul financiar – bancar, preferabil in activitatea de creditare – minim 3 ani,
  • Abilitati operare PC - MS Office: Word, Excel – nivel mediu
  • Limba engleza – nivel mediu,
  • Atentie la detalii,
  • Bune abilitati de comunicare,
  • Responsabilitate si integritate,
  • Orientare catre client,
  • Orientare catre rezultate,
  • Spirit de echipa.

Atributii si responsabilitati:

  • Intocmeste si transmite lunar la termenele si in conditiile stabilite in cadrul conventiilor, raportarile catre FNGCIMM, FGCR, EXIMBANK si orice alte situatii necesare;
  • Transmite solicitarile la FNGCIMM, FGCR, EXIMBANK, inregistreaza aceste solicitarii in platformele fiecaruia si urmareste aprobarea lor;
  • Gestioneaza conventiile incheiate de banca cu alte bănci sau instituţii ale statului si care sunt transmise spre administrare Departamentului Back Office Credite.
  • Participa la  procesul de  monitorizare a  portofoliului de credite persoane fizice, mai putin creditele asupra carora au fost demarate procedurile de executare silita

Daca doriti sa va alaturati Echipei Patria Bank si indepliniti conditiile mentionate, va invitam sa aplicati pentru postul de Administrator credite raportari (Echipa Monitorizare Portofoliu - Departament Back Office Credite – Centrul Operational Targu Mures) .

Doar candidatii selectati pe baza CV-urilor transmise vor fi contactati.