Administrator contracte - AV - Per Determinata

administrator contracte

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale:

  • Responsabil de activitatea de administrare a contractelor de asigurari de viata si de sanatate in concordanta cu gradul de urgenta si importanta al acestora
  • Actualizarea bazelor de date privind informatiile si modificarile survenite pe parcursul derularii contractelor de asigurare
  • Responsabil de administrarea si emiterea ofertelor si a contractelor de asigurare de viata si de sanatate, cu sau fara evaluare individuala, in concordanta cu gradul de urgenta si importanta al acestora (adaugare/ eliminare membri, gestionarea proceselor privind primele de asigurare, reinnoirea contractelor de asigurare, etc.)
  • Mentine o comunicare si corespondenta permanenta si eficienta cu clientii si reprezentantii bancari care solicita informatii privind contractele de asigurari de viata si de sanatate
  • Participa la elaborarea procedurilor si tuturor documentelor specifice administrarii contractelor de asigurari de viata si de sanatate, ofera sugestii de imbunatatire a activitatii si procedurilor existente
  • Elaborarea rapoartelor periodice privind contractele de asigurare de viata si de sanatate
  • Participa la inregistrarea, scanarea si arhivarea tuturor documentelor aferente administrarii contractelor de asigurare de viata si de sanatate
  • Indeplineste sarcinile de serviciu, atribuite de sefii ierarhici
  • Respecta prevederile din regulamentele si normele interne ale serviciului/departamentului si companiei
  • Reprezinta intr-un mod constructiv, pozitiv compania in relatiiile cu partenerii de afaceri si autoritatile, si se asigura de o comunicare eficienta cu colegii si superiorii
  • Manifesta o preocupare permanenta si sustinuta privind perfectionarea profesionala
  • Analizeaza, se implica si propune corectiile necesare in cazul in care apar disfunctionalitati in procese
  • Interactioneaza cu partenerii comerciali cu privire la aspectele legate de activitatea de administrare contracteInformarea clientilor asupra documentelor solicitate si obtinerea acestor documente
  • Atentionarea conducerii asupra problemelor aparute in administrarea contractelor de asigurare si luarea tuturor masurilor pentru preventia si inlaturarea lor

Cunostinte si experienta:

  • Experienta in administrarea contractelor de asigurare de viata , individuale si de grup + activitate de bancassurance (3 ani)
  • Experienta de lucru in cadrul unui grup international si/sau cu brokeri
  • Experienta in domeniul asigurarilor de viata si/sau sanatate
  • Studii superioare finalizate (licenta sau master)
  • Limbi straine – engleza: nivel avansat, franceza – avantaj
  • Cunostinte solide PC – MS Office applications (Excel, Word, PowerPoint)
  • Obisnuinta de a lucra in echipa ce indeplineste aceeasi activitate

Profilul candidatului:

  • Capacitate de planificare si organizare
  • Comunicare si prezentare
  • Analiza datelor/ evaluarea eficienta a informatiilor
  • Atentie la detalii, autonomie si initiativa
  • Adaptabilitate si reactivitate, rezistenta la stres
  • Spirit de echipa
  • Inovare
  • Responsabilitate
  • Angajament

Oferta :

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
Tip de contract: Contract pe perioada determinata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicanti fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.