Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale:

  • Administreaza (utilizând formatul standard aprobat) contractele de colaborare si documentele anexa încheiate cu intermediarii in asigurari gestionati in cadrul departamentului (agenti persoane fizice, persoane juridice, brokeri de asigurare si agentii de turism); in acest scop, asigura parcurgerea circuitului stabilit al acestor documente si conformitatea cu procedurile interne care guverneaza relatia cu acestia;
  • Asigura verificarea permanenta a procentelor de comision din sistemele tehnice pe toate categoriile de intermediari;
  • Oferă suport intermediarilor in asigurari gestionati si Diviziei Vanzari pentru rezolvare problemelor de care este responsabil (aferente emiterii/ modificarii de contracte);
  • Contribuie la definirea si optimizarea proceselor/ operatiunilor de gestionare/ emitere a contractelor de colaborare cu intermediarii in asigurari, respectiv la elaborarea si/sau actualizarea procedurilor/ regulamentelor de aplicare;

Profilul candidatului:

  • Studii superioare – constituie un avantaj
  • Cunostinte bune Excell, Word
  • Experienta in industria de asigurari constituie un avantaj
  • Experienta pe un post similar constituie un avantaj