Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale:

  1. Organizeaza preluarea de la departamente, pe baza de inventare a dosarelor constituite, asigurand o evidenta corecta si actualizata a tuturor documentelor intrate in arhiva electronica;
  2. Inregistreaza şi ţine evidenţa tuturor documentelor în formă electronică, intrate în arhiva electronică în cadrul unui registru în format electronic
  3. Administreaza arhivele electronice in sisteme, asigurand conformitatea cu Legea privind arhivarea electronica a documentelor;
  4. Gestioneaza si administreaza cheile de criptare, in cazul in care documentele sunt semnate electronic;
  5. Participa la intocmirea procedurilor de lucru specifice;
  6. Gestioneaza relatia cu partenerii contractati pentru servicii de arhivare electronica, asigurand respectarea termenilor contractuali si a prevederilor legale de catre acestia, dupa caz;
  7. Participa la inventarierea si casarea documentelor arhivate in format electronic;
  8. Pune la dispozitia delegatului de la Arhivele Nationale documentele solicitate cu prilejul controlului pe linie de arhiva;
  9. Asigura colectarea informaţiilor necesare bunei desfăşurări a activităţii administrative specifice si culege datele necesare in softul dedicat;
  10. Furnizeaza spre superiorul direct şi direcţiile/ departamentele implicate rapoartele solicitate privitoare la situaţia arhivei electronice;
  11. Asigură şi verifică existenţa întregii documentaţii necesare desfăşurării normale a activităţii şi realizează actualizarea permanentă a acesteia asigurând utilizarea numai a documentelor valabile.

Profilul candidatului:

Studii superioare obligatoriu

Sandarde ISO/IECsau standarde echivalente şi versiunile ulterioare ale acestora - obligatoriu

Experienta arhivare electronica, gestionare documente - constituie un avantaj

  • Interviu online
  • Aveti calificări/atestări care să certifice cunoașterea standardelor ISO/IEC 27001sau standardelor echivalente şi versiunilor ulterioare ale acestora?
  • Aveti certificări/atestări în domeniul administrării bazelor de date şi sistemelor de operare ?
  • Aveti calificări/atestări în domeniul arhivistic ? Daca da, enumerati.