Administrator aplicatii informatice AV

it - aplicatii informatice

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale

  • Gestionarea aplicatiilor implementate in cadrul sistemului informatic al companiei;
  • Responsabil pentru efectuarea activitatilor de mentenanta in conformitate cu dosarul de mentenanta al aplicatiilor implementate in sistemul informatic ;
  • Responsabil pentru crearea si verificarea rapoartelor catre autoritatile oficiale;
  • Responsabil privind actualizarea documentatiei, procedurilor legate de procesele de operare sau cele privind administrarea aplicatiilor implementate;
  • Responsabil cu actualizarea documentatiei a arhitecturii tehnice pentru sistemul informatic implementat in cadrul organizatiei;
  • Sugereaza modalitati de imbunatatiri in ceea ce priveste corectarea / prevenirea tuturor erorilor detectate in functionarea aplicatiilor;
  • Ofera primul nivel de suport prin intermediul activitatilor de helpdesk si pentru cazurile ce nu pot fi rezolvate la primul nivel, el/ea este responsabil de escaladarea / monitorizarea la nivelul 2 (furnizori externi) si la serviciul Helpdesk;
  • Responsabil pentru actualizarea si optimizarea politicii de backup si restaurare, precum si pentru verificarea consistentei backup-urilor efectuate;
  • El/ea poate fi implicat in pregatirea de rapoarte sau mici dezvoltari solicitate de catre organizatie;
  • Daca este necesar, el/ea poate fi implicat in alte operatiuni sau activitati de administrare in cadrul  companiei;

Competente cheie necesare:

  • Studii superioare finalizare – profil IT;
  • Minim 2-3 ani experienta in administrarea de aplicatii si administrarea de baze de date;
  • Competente in SQL si VBA
  • Competente in administrarea SGBD Oracle sau MS SQL 2005, MS Access.
  • Bune cunostinte in modelarea bazelor de date
  • Minim de cunostinte de utilizare a aplicatiilor si concepte ETL (extrage, transforma, incarca)
  • Cunostinte in utilizarea MS Visio la un nivel minim de  proiectare si design;
  • Cunoasterea modelelor client-server  2 niveluri si 3 niveluri si a tehnologiei J2EE;
  • Cunostinte medii de lucru cu tehnologiile de servicii web - IIS si JBoss
  • Cunostinte de retelistica in Windows.
  • Limbi Straine - Engleza

Oferta :

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.
  • Tip de contract: Contract pe perioada Nedeterminata.
  • Pozitia este deschisa in cadrul BRD Asigurari de Viata si BRD Pensii.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrati in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.